Главная Новости Прогулянка зимовим Будапештом

Прогулянка зимовим Будапештом

17 ноября 2020
943
Туризм

Угорська столиця неперевершена протягом усього року. Проте напередодні різдвяно-новорічних свят вона має неповторний казковий шарм, адже вулиці виблискують яскравими вогнями, наповнюючи радістю відвідувачів та місцевих жителів міста. Запрошуємо на прогулянку зимовим Будапештом!

 

І звісно ж, що розпочнемо нашу прогулянку з будівлі угорського парламенту. Це третя за величиною державна асамблея у світі та найбільш впізнавана будівля Угорщини, розташована на березі Дунаю. Тут можна не лише насолодитися красою фасаду будівлі, але і побачити зміну варти та почути гру оркестру. За традицією головна ялинка країни стоїть перед будівлею парламенту на площі Кошута. Зазвичай ялинка та святкове освітлення прикрашають площу до початку січня.

Далі рушаймо до базиліки св. Іштвана, де вже дев’ятий рік поспіль у період адвенту розташовується один із найкращих різдвяних базарів Європи. Цього року ярмарка відбудеться з 20 листопада по 1 січня.  Щодня кожні півгодини з 16.30 до 22.00 на фасад базиліки проеціюватимуть світлове 3D шоу з різними святковими історіями, які добре видно з будь якої точки площі.

Наступна зупинка нашої прогулянки - Будапештська державна опера - шедевр неоренесансу. Опера має третю найкращу акустику в Європі, поступаючись лише Ла Скала (Мілан) та Опері Гарньє (Париж). Опера посідає перше місце у списках відвідувачів, як за приголомшливий дизайн будівлі, так і за якісні вистави.

Звісно ж, яка прогулянка без шопінгу? Тож рушаймо до найпопулярніших шопінг-локацій: проспекту Ондраші та вулиці моди, які зимою прикрашені тисячами вогників, різдвяними декораціями, інсталяціями та атракціонами. Тут вишукалися один за одним бутіки відомих на весь світ брендів. 

Усім на ковзани! Ковзанка у міському парку Варошлігет, вперше відкрита у 1870 році, є однією з найстаріших і найбільших в Європі. Тут панує чарівна атмосфера, адже ковзанка розташована біля замку. Особливо романтично тут ввечері, коли замок та площа казково освітлюються, а зігрітися можна глінтвейном. Щороку ковзанка працює з кінця листопада до середини лютого.

Навіть проїзд у громадському транспорті може стати незабутнім враженням, адже протягом грудня та на початку січня після заходу сонця містом курсують святкові трамваї, прикрашені синьо-білими вогнями. Найвідоміша різдвяна трамвайна лінія - це трамвай №2, що їде вздовж берега Дунаю в Пешті. Це один з найкрасивіших трамвайних маршрутів у світі, звідки відкривається дивовижний вид на визначні пам'ятки вздовж річки, внесені до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Протягом такої подорожі ви зможете побачити більшість мостів, пагорб Геллерт, виставковий центр Balna (з угорської «кит»), замок Буда з Королівським палацом і собором Матяша, будівлю угорського парламенту. Для поїздки на такому трамваї діють стандартні квитки.

 

Круїз по Дунаю

Прогулянки вздовж набережної Дунаю, берегова лінія якого є частиною Світової спадщини ЮНЕСКО, надзвичайно популярні як влітку, так і взимку, адже туристи з усього світу вирушають до річки, щоб оглянути визначні пам'ятки, які всі видно з набережної. Якщо ви залишаєтесь у Будапешті лише кілька днів, то найкращий спосіб відчути місто - це вирушити в один із зимових круїзів.

Як Ви помітили, сьогодні маршрут нашої прогулянки був серед визначних місць Пешту , а наступного разу запрошуємо Вас до Буди. Тож слідкуйте за нашими новинами.

Читайте также